Duben 2008

Čokoláda pro kočky a psy??NE!!!

30. dubna 2008 v 18:44 | Jitush |  Jak krmit
Tak trochu sme dneska diskutovali v komentářích o tom,jak hodně je čokoláda nezdravá pro kočku.Já sem někde četla že pro ní může být ve větším množství i smrtelná,ale vůbec jsem si nebyla jistá,tak sem to našla a měla sem pravdu,proto raději čokoládu svému psovi ani kočce nedávejte !!
Tady jsou takové útržky z různých webů
Mezi krmiva zcela nevhodná pro kočky patří čokoláda a kakao. Tyto pochutiny obsahují jedovaté alkaloidy, které působí toxicky. ( www.ksbono.cz )
Čokoláda představuje potencionální riziko otrav u psů a koček. Ve veterinárním lékařství a mezi některými majiteli psů a koček je známo, že čokoláda je pro tato zvířata toxická. Čokoláda obsahuje hlavně theobromin a v menším množství kofein. Tyto látky představují u psů a koček potencionální riziko otrav při konzumaci čokoládových výrobků.( www.vetweb.cz )
A tenhle článek jsem sem musela dát celej,protože je pěknej a doufám že po jeho přečtení už nebudete mít ani pomyšlení dát své kočce nebo pejskovi čokoládu.
Mnoho lidí miluje čokoládu, ale málokdo z nich tuší, jaké látky jsou v této delikatese obsaženy. Mnoho lidí také miluje své psy a tak se jim snaží všemožně přilepšovat, což většinou nebývá ku prospěchu psa, ruku na srdce, kolik denně potkáte "šťastných" obézních psů, kteří se sotva valí. Jsou ale pamlsky, které neohrožují zvíře jen nepřímo obezitou, ale mohou způsobit samy o sobě vážné zdravotní potíže a mnohdy i smrt zvířete. Odměňujete svého miláčka čokoládou? Doufám, že po přečtení tohoto článku přestanete hazardovat s jeho zdravím a životem.
Čokoláda obsahuje látky, které jsou ve vyšších dávkách pro psa toxické. Jedná se o alkaloidy - metylxantiny, zejména theobromin a kofein. Jsou to látky působící na srdeční činnost a na centrální nervový systém a rychle se vstřebávají z trávicího traktu.
Theobromin i kofein se vyskytují v kakaových bobech, semenech koly a čajovníkových lístcích. Obě tyto látky mají mutagenní účinek, to znamená, že mění genetickou informaci, obsaženou v buňkách. Mají negativní vliv na rozmnožování, při pokusech na myších a krysách snižovaly tvorby spermií a vysoké dávky u březích samic způsobovaly pokles porodní hmotnosti mláďat a jejich menší životaschopnost.
Stále ještě není mezi chovateli dostatečně známo, jak nebezpečné je podávání čokolády psům. Je i dost případů, kdy zvíře zkonzumuje větší množství čokolády v nestřeženém okamžiku, zejména je to problém u štěňat. Také malé dítě může čokoládu psovi nabídnout.
Pokud pes sní dostatečně velké množství, dochází u něj k projevům otravy: v první fázi je pes žíznivý, má průjem a zrychlenou srdeční činnost, tyto příznaky se zesilují, pes je hyperaktivní, hodně močí, zrychleně dýchá a modrají mu sliznice. Dále nastupují poruchy koordinace pohybů, třes, zvýšení tělesné teploty a křeče - to už jsou projevy velmi těžké otravy. Zvíře může bez pomoci veterináře uhynout v komatu na srdeční a dechovou zástavu. Méně často se otrava projevuje zpomalením srdeční činnosti. Kromě toho může pozření čokolády, díky vysokému obsahu tuků, vyvolat akutní zánět slinivky břišní.
První známky otravy se projevují do 6-12 hodin po pozření. Nejnebezpečnější je kakaový prášek, pak čokoláda na vaření, hořká a mléčná čokoláda. Nejnižší obsah metylxantinů je v čokoládě bílé. Čokoláda na vaření je asi 10x jedovatější než čokoláda mléčná. V testech toxicity byly stanoveny smrtelné dávky pro psa. Pokud výsledky těchto testů vztáhneme na psa o váze 5 kg, pak pro celou polovinu pětikilových psů, kteří sní asi 100g hořké čokolády (=1 tabulka), je tato dávka smrtelná. U čokolády na vaření stačí při stejné váze psa asi 40g, u mléčné je to asi 250g. Mírné příznaky se mohou objevit už po pozření asi 50g mléčné, 20g hořké a 7g čokolády na vaření. (Uvedená množství jsou pouze orientační, každý pes je jiný, některému stačí mnohem méně, jiný je zase odolnější).
Jak postupovat, když zjistím, že můj pes snědl čokoládu? Není nač čekat, zejména pokud se jedná o větší množství. Čím dřív se s tím začne něco dělat, tím větší je šance, že se podaří Vašeho miláčka zachránit. Pokud to zjistíte nejpozději do 4 hodin po tom, co ji pes snědl, je účinné vyprázdnění žaludku. I když existují způsoby, jak přimět psa ke zvracení různými "domácími" způsoby, je lépe nechat to na veterináři, protože má k touto účelu účinné preparáty a jen on může posoudit, zda je možné u toho kterého zvířete zvracení vyvolávat, v době, kdy již nastoupily účinky jedu je totiž zvracení nejen neúčinné, ale i velmi nebezpečné (hrozí vdechnutí zvratků). Pokud uplynulo více než 4 hodiny od pozření, je třeba psa neprodleně dopravit k veterináři, který zahájí stabilizaci pacienta, což ve vážnějších případech vyžaduje několikadenní hospitalizaci a nepřetržité sledování (záleží na stavu pacienta).
Na závěr bych ráda podotkla, že smyslem tohoto článku je upozornit na potenciální nebezpečí, ne vyděsit chovatele tak, aby s každým olíznutým drobečkem čokolády běželi k veterináři (i když myslím, že je lepší 4x běžet zbytečně, než si to pak vyčítat).
Smrtelná dávka u Německého ovčáka -240g
Americké Akity či Akity Inu -320g
Jorkšíra - 40g
Labradora - 268g

Přástevníci nacházejí útočiště na ostrově

30. dubna 2008 v 17:55 | Jitush |  Zajímavosti
V červencovém a srpnovém letním žáru přilétají na řecký ostrov Rhodos celá oblaka přástevníků kostivalových.Po celý měsíc i déle se shromažďují v kamenitém a zalesněném "Údolí motýlů"-celé dny odpočívají a šetří tak energii.Přástevníky právě na toto místo láká vůně aromatické pryskyřice prýštící z poraněných ambroní.Vláha stoupající z říčky Pelekanos přitom přástevníky ochlazuje a chrání je před dehydratací.Jakmile s přicházející nocí pominou největší vedra,přástevníci se rozletí po okolí hledat partnery k námluvám.K ránu se opět vracejí na kmeny stromů.

Co nedělat při krmení kočky!!

26. dubna 2008 v 21:47 | Jitush |  Jak krmit
  • Nepodléhat loudění (správně integrovaný miláček v rodině "kontroluje" jakoukoliv naší manipulaci s potravinami)
  • Nepřekrmovat!Zdraví a dlouhý život by nám měl být přednější než momentální uspokojení.
  • Nekrmit jednostranně!I kočka má své chutě-zaměříme-li se na jediný zdroj potravy,může dojít k nadměrné kumulaci některých minerálních a stopových látek,nadbytku nebo nedostatku vitaminů a následně k onemocnění.
Květy,příloha Mazlíčci

Správná potrava pro kočku

26. dubna 2008 v 21:32 | Jitush |  Jak krmit
Nejlépe čerstvě připravená-z chladničky jí musíme ohřát na pokojovou teplotu
Ø Druh krmiva a četnost denních dávek se řídí věkem,pohlavím,zdravotním stavem a aktivitou kočky.V létě kočka žere méně,proto by měla být strava vydatnější.
Ø Obvyklá dávka kolísá podle plemene v rozmezí 135-300 gramů potravy denně.V zásadě platí:200-300 joulů na 1kg živé váhy denně,porce s 60% podílem živočišných bílkovin.
Ø Maso:hovězí,telecí,drůbeží,králičí a rybí

V čem servírujeme?

26. dubna 2008 v 21:11 | Jitush |  Jak krmit
Kočka i pes potřebují vlastní nádobí;každý jedinec minimálně dvě misky,jednu na vodu,druhou na jídlo.Misky by měly být těžší,aby se nepřevrhly a neklouzaly po podlaze,a hlavně z dobře omyvatelného materiálu.Nejlepší jsou porcelánové,nerezové či z glazované keramiky,méně vhodné z plastu,který bývá lehký a snáze se poškrábe,zcela nevhodné jsou hliníkové.
Kočičí misky:měly by být vždy dostatečně ploché,protože kočka nerada noří čumák hluboko
Psí misky:volíme podle rasy a velikosti-poradí nám v každé dobré prodejně chovatelských potřeb
zdroj: Květy,příloha Mazlíčci

Jaká rasa se k nám hodí??

25. dubna 2008 v 15:18 | Jitush |  People & animals
Se psy je to dost podobný jako s životními partnery.Taky se vám v mládí líbil modrooký tmavovlasý herec,popřípadě blonďatá modrooká modelka??A nakonec jste zjistili,že váš partner/partnerka se ani trochu nepodobá vašemu dřívějšímu idolu a přesto ho milujete??Podívejte se teď,jaký pejsek se hodí k jednotlivým znamením.Vyšlo vám to?
BERAN
Dynamičtí a sympatičtí Berani povětšinou touží po stejně aktivním a veselém psím společníku,takže si často vybírají třeba kolie,dalmatiny a aljašské malamuty.
BÝK
Sportovní Býci obdivují hafany,kteří jsou okamžitě připraveni vyjít si do přírody.Povětšinou si nenechají diktovat módou,která rasa letí,ale vybírají si klasická plemena,jako je boxer,mastif,ohař.
BLÍŽENCI
Lidé z tohoto znamení nepotřebují žádné energií nabité psy,ale mnozí upřednostňují společenské fešáky typu:jorkširský teriér,pinč,maltézáček a afgánský chrt.
RAK
Přátelští Raci touží po mírném a na stejnou notu naladěném psu,který má rád lidi,miluje rodinu a umí člověka potěšit,jako to umějí novofundlandský pes,kokršpaněl a kolie.
LEV
Královští Lvi vám povětšinou řeknou,že obdivují majestátné psí osobnosti,které se s vervou pustí do hraní-jako je německá doga,rotvajler,šarpej či Jack Russellův teriér.
PANNA
Čistotu milující Panny touží hlavně po čistotném psu,a pak už jen pokrčí rameny.Statistiky ukazují,že upřednostňují pudly,foxteriéry,jezevčíky,ale také bígly.
VÁHY
Elegantní a společenské Váhy mnohdy upoutají středně velká a menší plemena,která se ráda předvádějí ve společnosti,jako třeba čivava,westíci,kavalír king Charles španěl,špicové.
ŠTÍR
Záhadní Štíři se netají tím,že touží po oddaném kamarádovi,který s nimi bude,když potřebují být sami,ale který s nimi i rád vyrazí ven.Takže si často vybírají belgické ovčáky,akita inu,kerry blue teriéry,dobrmany.
STŘELEC
To by bylo,aby sympaťáci Střelci neobdivovali stejné sympaťáky a aktivní osobnosti!A tak si často vybírají labradory,pestíky,slovenské čuvače,bobtaily.
KOZOROH
"Aristokrati"zvěrokruhu milují takové psy,jejichž oddaný pohled se jim dá vyčíst z očí a kteří milují pohyb,a tím se vyznačují němečtí ovčáci,bernardýni,šeltie.
VODNÁŘ
Vodnáři si často vybírají psí kamarády,kteří jsou ochotní změnit program,vyskočit na všechny čtyři a jít s nadšením ven.Takovými jsou:sibiřský husky,čau čau,samojed,knírač.
RYBY
Laskavé Ryby se často zhlédnou v psích dobrácích většího vzrůstu,kteří milují lidi a zvířata.Tak jako to umí parťáci zlatý retrívr,bernský salašnický pes,pyrenejský horský pes či setr.
zdroj: Květy,příloha Mazlíčci


Zaběhnutá fenka urazila 130 km, aby se vrátila domů

20. dubna 2008 v 17:55 | Jitush
Příběh jako vystřižený z filmových dobrodružství slavné Lassie zažil majitel dvouleté fenky sibiřského huskyho v americké Nevadě. Poté, co se mu začátkem dubna zaběhla téměř 130 kilometrů od domova, už nedoufal, že ji ještě někdy uvidí. Fenka jménem Moon (Měsíc), ale našla cestu domů a jediné, co si z dlouhého výletu přinesla, byl pronikavý zápach skunka, se kterým se musela někde cestou potkat. "Už dřív mi párkrát utekla a vždycky se pak vrátila domů," řekl majitel Doug Dashiell novinářům. "Ale tentokrát, když uběhlo sedm dní, jsem si říkal, že už ji neuvidím ani náhodou," dodal. Moon se Dashiellovi zaběhla 6. dubna v blízkosti Railroad Valley, asi 124 kilometrů od jejich domova ve městě Ely. Cesta Nevadskou pouští a přes dva horské hřebeny jí trvala týden - zpátky v Ely se objevila 14. dubna.
zdroj:www.novinky.cz

Lední medvědi v Brně

13. dubna 2008 v 12:58 | Jitush |  Ostatní
V pátek 25.11.2007 se v brněnské zoo narodila 2 lední medvíďata,ví se už,že jedno je samička a jedno mládě je sameček. My se na ně můžeme podívat mimo návstevu Zoo Brno i v přímém přenosu na http://www.zoobrno.cz/zoo-brno/primy-prenos-z-porodniho-boxu-ledniho-medveda/

Výstava pro kočku

13. dubna 2008 v 12:34 | Jitush |  Ostatní
Tady je ještě něco k dříve uvedené Výstavě pro kočku
Kdy:20.dubna 2008
Kde:Chvalovská tvrz,Praha 9
web:www.kocky-online.cz
Přemýšlíš už dlouho nad tím,že by sis chtěla pořídit kočku,kocoura nebo koťátko??Pak se určitě přijď podívat na jarní umisťovací výstavu opuštěných koček,které touží po tom,aby jim někdo nabídl svůj domov a začal se o ně starat.Všechny kočičky jsou zdravotním stavu,který ještě na místě prověří veterinář.Místo vstupného s sebou vezmi konzervu krmení,která pomůže kočkám v soukromých útulcích
zdroj:Bravo girl!

Akce na duben

13. dubna 2008 v 12:24 | Jitush |  Ostatní
Tady je několik akcí se zvířaty,které jsem našla na netu,konkrétně na www.planetazvirat.cz
19.4.20084. NÁRODNÍ VÝSTAVA UŠLECHTILÝCH KOČEK - všechna plemena
Speciální show stříbřitých koček
pořádá Klub koček Karlovy Vary - MUDr. Walentina Choulíková, Kulturní dům Karlovy Vary
tel.:602 100 313
fax: 353 220 370
email: klubkocek@centrum.cz
19.4.-20.4.2008Mezinárodní výstava psů České Budějovice
Českobudějovický kynologický klub - P.O. Box 238, Klostermannova 7, 370 04, České Budějovice
tel.:387 330 454, 387 203 926
web: www.intercanis.cz
19.4.2008Národní výstava koček Teplá
Výstava koček všech plemen
Klub koček Karlovy Vary, Teplá
tel.:602 100 313
fax: +420 353 220 370
email: klubkocek@centrum.cz
web: www.klubkocek.com
20.4.2008VÝSTAVA PRO KOČKU
jarní umísťovací výstava opuštěných
Kocky-online.cz, Chvalská tvrz - Praha 9 (Počernice)
email: vystava@kocky-online.cz
web: akce.kocky-online.cz
20.4.2008Velká cena HSBC - 34. Memoriál Rudolfa Deyla
Od dubna do konce září, pokud není uvedeno jinak, startují dostihová odpoledne ve 14 hodin, od října pak ve 13 hodin. Areál závodiště je návštěvníkům otevřen dvě hodiny před startem prvního dostihu.
závodiště Velká Chuchle, Praha
web: www.velka-chuchle.cz
25.4.-27.4.2008Výstava koní a všeho, co ke koním patří -Císařský ostrov - Praha - Trója
pořádá IN-EXPO group, s.r.o., Císařský ostrov - Praha - Trója, Zlatnická 6, 111 21 Praha 1
tel.: 221 877 251
fax: 222 324 828
email: info@in-expo-group.cz
web: www.in-expo-group.cz
26.4-27.4.2008VIII. ČESKO - SLOVENSKÁ VÝSTAVA KOČEK
(2 mezinárodní výstavy - 2 státy)
pořádá ZO Ostrava - kontaktní osoba:Mgr. Hana Urbanková, BOHUMÍN - ŽILINA
tel.: 737 274 628,596 828 901
fax: 596 828 901
email: kocky.ostrava@seznam.cz
26.4.2008Speciální s CAC - německá doga
Klub chovatelů německých dog, při KV Mladá Boleslav - kontakt KS Interdog Bohemia
tel.: 326 327 220
email: interdogbohemia@seznam.cz
26.4.2008Výstava morčátek v ZOO Ostrava
Výstava cuyů a lunkaryí
Pavel Zvolánek - ZOO Ostrava & Barbora Smějová, ZOO Ostrava
email: morcata@piskovedoly.com
web: www.piskovedoly.com/index.php?main=vyst/cuy
26.4.2008Jarní pochod se psy
Pohodový pochod
KK Strmilov a Cibela o.s., Strmilov, Malý Jeníkov
tel.: 606 856 483
email: zde.mlejn@seznam.cz
web: www.kkstrmilov.estranky.cz
27.4.200819. Memoriál prof. Václava Michala
Od dubna do konce září, pokud není uvedeno jinak, startují dostihová odpoledne ve 14 hodin, od října pak ve 13 hodin. Areál závodiště je návštěvníkům otevřen dvě hodiny před startem prvního dostihu.
závodiště Velká Chuchle, Praha
web: www.velka-chuchle.cz


1.0

13. dubna 2008 v 9:57 | Jitush |  Moje tvorba
Tak tady sem něco "vyráběla" ve Photofiltru...no nwm jesli se mi to povedlo,ale mně se to docela líbí a baví mně to...

3.anketa(Jaké plemeno psa je tvoje nej??)

13. dubna 2008 v 9:46 | Jitush |  Ankety
Určitě všichni víte,že pes má hodně plemen.Proto se tě ptám,jaká rasa tvoje nej??Ať už kvůli vzhledu nebo povaze??Jaké plemeno si představíš jako první,když se řekne PES.Moje nej rasa je zlatý retriever,i když oblíbených jich mam plno např.bígla,německýho ovčáka,bernskýho salašnickýho psa,rhodéskýho ridgebacka,labradora a voříšci taky nejsou špatný(a neříkám to jen proto že jednoho máme doma =)) a eště haafo moc se mi jich líbí...ale to by bylo na dlouho.No tak hlasujte v anketě...

Bernský salašnický pes

12. dubna 2008 v 22:32 | Jitush |  Psí plemena (fotky)
tak tadyto je nejoblibenejsi rasa mý nejlepsi kamosky(alespon myslim xD)snad jo,jinak mne asi prizabije,ze si to nepamatuju xD no podle mne je to moc krasna rasa,patri mezi moje nej..

O zajících a medvědech

12. dubna 2008 v 11:36 | Jitush |  Vtípky
Potká medvěd lišku: "Hele liško, nechceš zmlátit zajíce?" "No tak dem na něj, ale jak to vlastně uděláme?" "No tak třeba když bude mít čepici, tak ho zmlatíme že jí má, no a když jí nebude mít, tak ho zmlátíme, že jí nemá" Potkají zajíce : "Ahoj zajíčku. Kde máš čepici?" "Nemám..." tak ho seřežou do krve. Druhej den se to opakuje, a tak i třetí a čtvrtej den liška říká, že je to už ohraný: "Tak teda, já vím, že zajiček kouří. No tak když bude mít cigára s filtrem, tak ho zbijeme, že má s filtrem. No a když bude mít bez filtru... však to znáš..." Potkají počtvrté zajíce: "Ahoj zajíčku. Máš cigarety?" "A chcete s filtrem nebo bez?" V tom ho začne medvěd mlátit do obličeje a řve: "Kde máš čepici, ty hajzle..."
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Zajíce už dlouho sere medvěd tak jednoho večera se medvět ožral a válel se po zemi při cestě domů tak zajíc viděl příležitost tak chopil klacek a zrubal medvěda do krve. Druhý den se medvěd probudí a svolá celý les na poradu. Medvěd říká: včera mě někdo zvalil, nevím jak vypadal ale vím že měl na hlavě divné výrůstky. Zajíc říká šnekovi: no vidím že máš problém
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Jednoho dne je v lese shromáždění. Lev jako král zvířat říká: "Tak zvířátka, musíme si tu udělat pořádek!" A nařídí, že se bude chodit srát ven z lesa, což všechna zvířátka poctivě dodržují. Až jednou - medvěd už to má na krajíčku, běží z lesa ven, ale nestihne to a udělá svou potřebu. Najednou se kolem něj ochomejtá zajíček, a tak hovno zakryje tlapama.
"Ty medvěde, co to tak schováváš?" ptá se zvědavě zajíček.
"Nic. Motýla..." odpoví medvěd.
"Ukaž, já ho chi vidět!!"
Nakonec medvěd odkryje tlapy a povídá: "Óóóóóóó, už uletěl... A ještě se tu svině vysral!!!"
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Od Kitush za spřátelení

9. dubna 2008 v 18:55 | Jitush |  Blog
Tak tohle je od Kitush...je moc peknej.... dííííky =))

Pro moje eSBé

9. dubna 2008 v 18:45 | Jitush
tak tady sem si hrála ve Photofiltru tak snad se mi to aspon trochu povedlo...jsou to takový cenky pro moje SB... =))

Sprostí papoušci

9. dubna 2008 v 18:11 | Jitush |  Novinky
Vtipů o vulgárních papoušcích bychom našli nepočítaně. A mnohé z nich se zakládají na pravdě, protože tito opeřenci velmi rádi napodobují lidské zvuky. Nikdo neví proč jim zrovna vulgarismy jdou tak snadno. V Británii se jeden takový sprosťák dostal do útulku pro opeřence a jeho pobyt měl zhoubné následky. Za pár dní totiž vulgarismy naučil i ostatní svěřence.
"Zní to tady teď jako na staveništi mezi dělníky. Když sem člověk přijde, létají kolem jen nadávky. Prostě si tak sedí a nadávají jeden druhému, všechna možná vulgární slova - je to neuvěřitelné. Obvykle jsem velmi opatrný, než do domu přivedu jiné ptáky. Teď už vím, že tu máme tajného učitele," tvrdí majitel anglického útulku Geoff Grewock.
"Občas musíme nechat řvát televizi, abychom pořád neposlouchali to nadávání," dodal Grewock. Provinilým učitelem je papoušek ara jménem Barney, který jednou dokonce na starostku, faráře a dva policisty vykřikl: "Jděte do pr****, čarodějnice!"
Úředníky návštěva útulku Warwickshire Wildlife Sanctuary v Nuneatononu pořádně vyděsila. Nakonec sedmiletou aru izolovali a snažili se převychovat. Ale ani vyškolený odborník ji vulgárních projevů nedokázal zbavit.
"Tito ptáci se mohou dožívat i sedmdesáti let, takže je možné, že s tím budeme bojovat dalších šedesát let," uvedl Grewock. Barney podle odborníků dobře ví, co svými nadávkami působí - vynucuje si pozornost okolí. A o to mu právě jde.

Žena zachránila svého psa, pokousala pitbulla

7. dubna 2008 v 18:19 | Jitush |  Novinky
Aby zachránila svého psa, zakousla se osmatřicetiletá Amy Riceová do nosu útočícího pitbulla. Žena se nejdříve svou milovanou labradorku Ellu snažila vyprostit z čelistí útočící fenky pitbulla ručně, ale nedařilo se jí to. Na řadu tedy přišly zuby.
"Nakonec jsem pitbulla kousla do nosu," řekla Amy reportérům místního listu Star Tribune. "Neměla jsem to v úmyslu, ale nakonec to tak dopadlo. Prokousla jsem mu kůži a v puse ucítila jeho krev. Věděla jsem, co se děje a říkala jsem si, že to není dobrý."
Místní úředník odpovědný za zdraví a chování zvířat, Dan Niziolek, řekl, že ani nejzkušenější z jeho spolupracovníků se s něčím takovým nesetkali. "Setkáváme se ale s lidmi, kteří pro ochranu svého zvířete udělají cokoliv," dodal Niziolek.
Pitbullka nebyla zraněna vážně, ale Amy se teď musí podrobit testům na vzteklinu a postarat se o zranění své dvanáctileté labradorky Elly. Pitubulka jménem Frances byla umístěna do karantény, ale nebyla majiteli odebrána.
"Já jsem si byla jistá, že mi moje Ella v náručí umírá. Bylo to strašné. Mohlo to být dítě. Mohlo to být o hodně horší. Opravdu nevím, proč policie nezasáhla důrazněji," stěžovala si žena, která své fence zachránila život.
zdroj:Novinky.cz